Уус Алдан уран уустарын түһүлгэтэ — 2020

  1. “Туос тойуга” көрүҥҥэ:

 – анал ааттар – Николаева Людмила Михайловна, Данилова Людмила Ивановна (Баатаҕайдар),

III үрдэл – Васильева Прасковья Артемовна,  

II үрдэл – Васильева Екатерина Николаевна, 

I үрдэл – Васильева Прасковья Николаевна ( Бээрийэлэр).

  1. “Кытыастар кыһалаах тимир ууһа” көрүҥҥэ:

 — анал ааттар – Куличкин Петр Дмитриевич (Бороҕон),  Шепелев Александр Афанасьевич (Сыырдаах),

III үрдэл – Тордуянов Гаврил Иванович  (Танда),  

II үрдэл – Попов Спиридон Дмитриевич (Сыырдаах), 

I үрдэл – Тимофеев Иван Прокопьевич (Дүпсүн).

  1. “Кыл-сиэл алыба” көрүҥҥэ:

 — анал ааттар – Макеева Тамара Дмитриевна (Чараҥ), Черноградская  Людмила Петровна (Майаҕас),

 III үрдэл – Бочкарева Прасковья Владимировна  (Суотту),  

II үрдэл – Константинова Саргылана Гаврильевна (Бороҕон), 

I үрдэл – Солоьева Пелагея Васильевна (Дүпсүн).

  1. “Уран саха” көрүҥҥэ:

— анал ааттар – Тордуянов Гаврил Иванович  (Танда),  Бурнашев Егор Павлович (Курбуһах),

III үрдэл – Корякин Меркурий  Васильевич (Курбуһах),

II үрдэл – Поисеев Семен Иванович (Танда), 

I үрдэл – Петров Семен Семенович (Майаҕас).

  1. “Кырадаһын кустуга” көрүҥҥэ:

— “Мүрү оһуора”  түмсүү анал бирииһэ — “Симэхтэр”  түмсүү (Найахы),

– СР норуотун маастара Атласова Мария Семеновна – Иис Маарыйа анал бирииһэ – “Ситим”  түмсүү (Чараҥ),

— СР уус-уран оҥоһуктарга маастара Дегтярева Татьяна Гаврильевна анал бирииһэ – Лыткина Ирина Ивановна (Өнөр),

анал ааттар – Жиркова Варвара Петровна  (Уһун-Күөл),  Попова Зинаида Николаевна (Бороҕон),

III үрдэл – Николаева Людмила Михайловна (Баатаҕай),

II үрдэл – Андросова Наталья Егоровна (Танда), 

I үрдэл – Бурнашева Анна Афанасьевна (Бороҕон).

  1. “Өбүгэ ииһэ” көрүҥҥэ:

 – анал ааттар – Олесова Светлана Семеновна, Бурнашева Христина Михайловна  (Кэптэнилэр),

III үрдэл – Андросова Мария Николаевна (Кэптэни),  

II үрдэл – Егорова Алдана Иннокентьевна (Бороҕон), 

I үрдэл – Босикова Александра Гаврильевна (Дүпсүн).

  1. Сувенирдар, символлар көрүҥҥэ:

– анал ааттар – Исакова Александра Иосифовна , Сивцева Мария Гаврильевна (Дүпсүннэр),

III үрдэл – Васильев Айтал Иннокентьевич  (Бороҕон),  

II үрдэл – Тордуянов Гаврил Иванович  (Танда),  

I үрдэл – Пестряков Николай Гаврильевич (Арыылаах).

Маны таһынан быйыл тэриллибиттэрэ 5 сылын бэлиэтиир улуустааҕы “Удьуор утум” кылдьыттар түмсүүлэрэ киэргэл-симэх көрүҥнэригэр “Киэргэ-2020” дефиле көрүү-күрэх тэрийэн ыытта.

Кыайыылаахтарынан буоллулар:

– СР норуотун маастара Атласова Мария Семеновна – Иис Маарыйа анал бирииһэ – Данилова Сталина Гуружаповна (Бороҕон),

– анал ааттар  — Саввина Любовь Николаевна (Бороҕон), Исакова Александра Иосифона (Дүпсүн), Пестерева Маргарита Алексеевна (Найахы),

III үрдэл – Ушницкая Екатерина Петровна  (Майаҕас),  

II үрдэл – Сергеева Мария Николаевна  (Тулуна),  

I үрдэл – Олесова Светлана Семеновна  (Кэптэни).

error: МБУ \"Усть-Алданское управление культуры\"